Bizim Hikaye’nin Filiz’i; Hazal Kaya!

10 Kasım , 2017

Perşembe günleri şehrin yoksul semtlerinde yaşam mücadelesi veren bir ailenin hikayesinin anlatıldığı, başrollerini Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’ın paylaştıkları Shameless uyarlaması Bizim Hikaye’nin Filiz’i Hazal Kaya.

Devamını oku...
Dizi Oyuncusu Olmak İçin Neler Gerekir?

03 Kasım , 2017

Günümüzün popüler meslek dallarından biri olan dizi oyunculuğu bir çok gencin hayallerini süsleyen mesleklerden biri. Dışarıdan kolay gibi görünen ama aslında yetenek ve pratik isteyen dizi oyuncusu olmak için bir takım özelliklere sahip olmalı, bazı eğitimlerden geçmelisiniz. Dizi oyuncusu olmak için gereken şeyler şu şekilde; 

Devamını oku...
Seslendirme Sanatçısı Nasıl Olunur?

27 Ekim , 2017

Film ve dizi sektörünün önemli bir kolu olan seslendirme mesleği, film ve dizilerdeki konuşmaların profesyonel stüdyo ortamında hazırlanarak sahnelere adapte edilmesi işidir. Daha açık bir dille ifade etmek gerekirse, daha önce seslendirmesi yapılmış bir projeye, yeniden

Devamını oku...
Oyunculukta Güzel Konuşma ve Diksiyonun Önemi

20 Ekim , 2017

İş yaşamından tutun sosyal hayata dek hayatın her alanını etkileyen güzel konuşma ve diksiyon oyunculuk mesleğinde de oldukça önemli. Sahneye çıkan ya da seslendirme yapan hemen herkesin doğru bir diksiyona sahip olması gerekiyor.

Devamını oku...
Manken Olmak için Gereken Özellikler

13 Ekim , 2017

Günümüzde mankenlik mesleği  bir çok gencin hayallerini süsleyen meslek dallarından biri. Ancak kimler manken olabilir? sorusu bu mesleği seçmek isteyenlerin öncelikli olarak kendisine sorması gereken soruların başında gelmeli. Çünkü manken olmak dışarıdan görüldüğü kadar kolay bir meslek değil.

Devamını oku...
Showreel Nedir? Showreel Nasıl Olmalı?

06 Ekim , 2017

Oyuncuların portfolyosunun dijital ya da analog ortamda film olarak hazırlanarak kurgulanmış sunumuna showreel denir. Yaklaşık 2 -3 dakika süren showreel, oyuncunun yaptığı işleri, deneyimlerini, çalışmalarını içerdiği gibi ayrıca oyuncu hakkında tanıtım ve fotoğraflar da içerebilir.

Devamını oku...
Beden Diline Hakim Olmanın Oyunculuğa Faydaları

29 Eylül , 2017

İyi bir oyuncu olmak istiyorum diyen oyuncu adaylarının bu yolda bir çok eğitim ve pratikten geçmesi ve gerçekten azimli olması gerekiyor. Çünkü gerçek bir oyuncu olabilmek için bir çok alanda yetenekli olmak ve bunu oyun akışına da yansıtabilmek önemli. Üzerine çalışılması gerekilen yeteneklerden biri beden diline hakimiyet

Devamını oku...
Oyuncu Olmak İsteyenlere Öneriler

22 Eylül , 2017

Dışarıdan bakıldığında kolaymış gibi görünen oyunculuk, aslında üzerine büyük eğitimlerin alınması ve pratiklerin yapılması gereken bir konu. Günümüzde herkes kolay yoldan oyuncu olmaya çalışsa da bu durum malesef kısa süreli kalmakla birlikte, oyuncu adayları üzerinde de psikolojik olarak olumsuz etkilere yol açıyor.

Devamını oku...
Kamera Önü Oyunculuk Teknikleri Nelerdir?

15 Eylül , 2017

Film, dizi, klip ve reklam çekimlerinde yer alabilmek için gerçekleştirilen eğitime kamera önü oyunculuk eğitimi denir. Bu eğitimi başarı ile yerine getirdiğinizde kamera önünde dilediğiniz alanda çalışabilirsiniz. Tiyatro eğitiminden farklı olarak sahnede değil, kamera önünde nasıl oyunculuk yapılacağını esas alan bu teknikler, iyi bir oyuncu olma yolundaki ilk adımlarınızdan biri olacak.

Devamını oku...
Vatanım Sensin'in Hilal'i Miray Daner Kimdir?

10 Mayıs , 2017

Vatanım Sensin'in Hilal'i Miray Daner, oyunculuğu ve rol arkadaşı Leon ( Boran Kuzum ) ile olan uyumu ile dizinin dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. Dizide Yunan komutanlığında Türk kimliğine ihanet etmiş ve Yunan karargahına çalışan

Devamını oku...
Oyunculuk Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

05 Mayıs , 2017

Oyunculuk eğitimleri, hedefi, TV, tiyatro ve sinema sahnelerinde rol almak olan kişilerin umutla başvurdukları ilk seçenektir. Oyunculuğun teknik ve pratik yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak, mesleki yeterlilik kazanmak için başvurulan oyunculuk eğitimleri arasından seçim yaparken emeklerinizin boşa gitmemesi için göz önünde bulundurmanız gereken kriterler var.

Devamını oku...
Cast Headshot çekimi nasıl olmalı?

05 Mayıs , 2017

Oyunculukla ilgili başvurularda fotoğrafın ve showreelin önemi büyük. Showreel herkes için mümkün olmayabilir ancak headshot çekimi mutlaka üzerine düşünülmesi gereken bir nokta.

Devamını oku...
Oyuncu olmak için gerekenlerden bazıları

01 Mayıs , 2017

Bazılarımız küçük yaşlardan itibaren; “Oyuncu olmak istiyorum” der. Bazılarımız oyuncu olmak için eğitimler alır, oyuncu ajanslarına kaydolur, tiyatrolarda oynar ve kendini geliştirir. Oyuncu olmak sanıldığı kadar kolay olmasa da keyifli bir yolculuğa sahiptir.

Devamını oku...
Sahnelerde büyüdü dersek abartmayız belkide; Neslihan Atagül

01 Mayıs , 2017

Star TV’de yayınlanan ‘Kara Sevda’ dizisinde BuraK Özçivit’le başrolleri paylaşan Neslihan Atagül Doğulu, 13 yaşında başlayan oyunculuk kariyerini planladığı doğrultuda ilerletiyor.

20 Ağustos 1992 doğumlu olan Neslihan Atagül şu an 25 yaşında. Annesi Beyaz Rus, babası Çerkes kökenli. 2005 yılında Erberk Ajansa kayıt yaptırdıktan 2 ay sonra bir reklam filminde oynamasıyla sektöre adım atıyor. 

Devamını oku...
Hayatınız için kendi senaryonuzu yazın ve oynayın!

01 Mayıs , 2017

Kendimizi başkalarıyla karşılaştırma eğilimi, yaşadığımız diğer duygular kadar insancıldır. Bu davranışla ilgili sorun, sıklıkla yapılırsa eğer, kendine güven kaybına neden olur;  Ve en uç noktada kaygı ve depresyona yol açabilir.

Devamını oku...