Bizim Hikaye’nin Filiz’i; Hazal Kaya!
10 Kasım , 2017

Perşembe günleri şehrin yoksul semtlerinde yaşam mücadelesi veren bir ailenin hikayesinin anlatıldığı, başrollerini Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’ın paylaştıkları Shameless uyarlaması Bizim Hikaye’nin Filiz’i Hazal Kaya.

Filiz evin güzeli, ancak bahtsız. Ailenin en büyüğü, kardeşleriyle ilgilenebilmek için  liseden sonra okumamış, evin maddi yükünü, kardeşlerinin bakımını ve sorumluluğunu üstlenmiş. Gururlu ve dik başlı. Kardeşlerini bir anne gibi sahiplenmiş ve onların eğitimiyle yakından ilgilenmiş, hata yapmalarına fırsat vermiyor, tavizsiz ve sert. Peki Bizim Hikaye’nin Filiz’i Hazal Kaya kimdir?

10 Ekim 1990 Gaziantep doğumlu Hazal Kaya. 7 Yaşında Bale eğitimi almaya başlamış. Anne ve Babası ayrıldıktan sonra Anneyle birlikte yaşamaya başlayan oyuncu, henüz lisedeyken bazı ajanslara başvuruda bulunmaya başladı.

Bilgi Üniversitesi Gösteri Sanatları Bölümü mezunu olan Hazal Kaya, ekranlarda ilk defa Acemi Cadı’da konuk oyuncu olarak göründü. Sonrasında Sıla ve Taşların Sırrı dizileri gelmiş ekran yolculuğunda. Fakat ilk başrol oyunculuğunu 2007 senesinde Genco dizisiyle yapmış. Genco dizisi ile adını duyurmaya başlayan Hazal Kaya, 2009 yılında Aşk-ı Memnu dizisi ile asıl çıkışını yakaladı. 2011 yılında Adını Feriha Koydum dizisinde Feriha karakteriyle yine bir başrol oynadı. İlk sinema filmi ise Çalgı Çengi filmidir.

Hazal Kaya, 2012-2013 sezonunda Son Yaz-Balkanlar 1912, 2013 yılında Faruk Turgut’un yapımcılığını yaptığı A.Ş.K dizisi ve sonrasında 2014 yılında Aras Bulut İynemli ile başrollerinde yer aldığı Maral kadrosunda yer aldı.

2015 yılından bu yana ekranlarda olmayan Hazal Kaya,  Amerika’da eleştirmenler tarafından övgüler alan Shameless uyarlaması Bizim Hikaye’nin Filiz’i olarak küllerinden yeniden doğdu.

İşte yakın zamanda Hürriyet Pazar’da yayınlanan röportajdan bazı kesimler;

Yeni diziniz Bizim Hikaye, Shameless adlı dizinin Türk uyarlaması. Dizinin orijinalindeki başrol oyuncusu Emmy Rossum, Bizim Hikaye’nin tanıtım videosunu paylaşarak “Bu, Türkiye’deki Jimmy Steve ve Fiona mı?!” diye bir tweet attı. İşinizle dalga geçildiğine yönelik yorumlara katılıyor musunuz?

- Yok, bunu aşağılık kompleksine bağlıyorum. Dalga geçmek istese bunu daha net bir biçimde yapardı. Şaşkınlık dolu bir tweet atmış, haklı olarak. Kaldı ki henüz izlemediği bir diziyle ilgili sadece tanıtım üzerinden niye yorum yapsın?

16 yaşında beri ekrandasınız. Bu meslek size ne öğretti?

- Kendini koruyup sürekli tetikte olman gerektiğini ve kontrollü olmayı öğretti. Ayrıca hata yapmaktan korkmamam gerektiğini, önemli olanın yaşadığım deneyimler olduğunu da öğrendim.

Sadece ünlü olduğunuz için kaybettiğiniz neler var?

- Yerli dizi yersiz uzun durumu olduğu için setlerde uzun saatler çalışıyoruz. Bu yüzden lisedeki bir sürü toplu fotoğrafta yokum. Olmak isterdim, bir daha asla 18 olamayacağım.

Hayal kırıklıklarınız var mı?

- Sürekli bir beklenti şelalesine karşı ayakta kalmaya çalışmak çok zor.

Tutmayan bir iş olduğunda bunun faturasının size kesilmesi gibi mi?

- Hazal Kaya’nın işi başladı diyen de ‘Hazal’ın işi battı’ diyen de sizlersiniz. Bu aslında o projedeki birçok insana ama en önemlisi, benden usta olan oyunculara haksızlık. Gerçekten hayatımı Hazal Kaya olarak yaşamıyorum. Bunun tehlikeli olduğunu düşünüyor ve o isim altında ezilmek istemiyorum. Ben Hazal’ım. Tutmayan işlere “Ben başarısızım” diye bakmıyorum. Tutan işlere de “Benim sayemde tuttu” diye bakmıyorum. Hiçbir meslekte daimi başarı beklenemez, öyle değil mi?

Whoops, looks like something went wrong.