Çukur'un Sena'sı Dilan Çiçek Deniz Kimdir?
25 Nisan , 2018

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

1995 yılında Sivas 'ta dünyaya gelen Dilan Çiçek Deniz öğretmen bir anne babanın çocuğu. Tiyatro eğitimine lise hayatında başlayan ve ardından Ege Üniversitesi 'nde Turizm Rehberliği okumaya başlayarak öğrenim hayatını devam ettiren Çiçek, eğitimi esnasında bir yandan modellik yaparak kariyer hayatının ilk adımlarını atar. Ani bir karar ile okuduğu bölümden ayrılan Çiçek 'in öncelikli amacı asıl okumak istediği bölüm olan Karşılaştırmalı Edebiyat eğitimi almaktır. Bu yüzden tekrar üniversiteye hazırlanarak sınava girer.

Oyunculuğu dışında şiir ile de ilgilenen başarılı oyuncu 15 yaşında ( 2010 yılında ) "Güneşi Annem Sanırdım"  adında bir şiir  kitabı çıkarır. Ayrıca henüz 17 yaşındayken Liseler arası Tiyatro Yarışması 'na katılarak yarışmadan ödül ile ayrılır.

Oyunculuk alanında başarılı olduğu gibi farklı dallarda da kendini gösteren güzel oyuncu 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılarak yarışmada 2. olur. Meslek hayatına büyük katkısı olan bu ikinciliğin ardından ilk olarak 2015 yılında Tatlı Küçük Yalanlar adlı dizide Ebru karakterini canlandırır. Oyunculuğu birçok kişi tarafından beğenilen Çiçek, Tatlı Küçük Yalanlar dizisinin ardından “Güneşin Kızları” dizisinde Elif karakterini canlandırır. Kariyer basamaklarını hızla tırmanan güzel oyuncunun bir sonraki dizisi ise 2016-2017 döneminde yayınlanan ''Bodrum Masalı'' olmuştur. Bu dizide Su Ergüven karakterini canlandıran Dilan Deniz Çiçek, oyunculuk kariyerindeki başarısından dolayı 2016 yılında Pantene Altın Kelebek ödülünde yıldızı parlayan kategorisinde ödüle layık görülür. Güzel oyuncu son olarak Perihan Savaş, Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Kubilay Aka, Ercan Kesal gibi oyuncuların da yer aldığı '' Çukur '' adlı dizide Sena karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

Whoops, looks like something went wrong.