Sahnelerde büyüdü dersek abartmayız belkide; Neslihan Atagül
01 Mayıs , 2017

Star TV’de yayınlanan ‘Kara Sevda’ dizisinde BuraK Özçivit’le başrolleri paylaşan Neslihan Atagül Doğulu, 13 yaşında başlayan oyunculuk kariyerini planladığı doğrultuda ilerletiyor.

20 Ağustos 1992 doğumlu olan Neslihan Atagül şu an 25 yaşında. Annesi Beyaz Rus, babası Çerkes kökenli. 2005 yılında Erberk Ajansa kayıt yaptırdıktan 2 ay sonra bir reklam filminde oynamasıyla sektöre adım atıyor. 


Sütaş - Süt (Reklam) paylaşan: neslihanatagul

Reklam filminden sonra, ilk oynadığı dizi ise 2006'da Yaprak Dökümü, karakter ismi Deniz. Aynı yıl, İlk Aşk filminde oynadı ve bu film ile Altın Koza Film Festivali'nde "Umut Veren Genç Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü.

 

2011 yılına geldiğimizde ise, Mahsun Kırmızıgül’ün ilk senaristlik ve yönetmenlik tecrübesi olan Hayat Devam Ediyor adlı dizide gösterdi kendini. Rol arkadaşları Fikret Kuşkan, Menderes Samancılar gibi ustalardı.

 

2012 yılında otobüslerin uğradığı bir mola yerinde çalışan iki gencin öyküsünü anlatan Araf adlı filmde Zehra rolüne hayat verdi. Bu kez rol arkadaşı Özcan Deniz’di.

 

2013 yılında Peyami Safa'nın aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yaptığı, başrollerini Kadir Doğulu ile paylaştığı Fatih Harbiye adlı televizyon dizisinde sergiledi performansını. Fatih Harbiye sanırız Neslihan Atagül için dönüm noktalarından birisidir.

 

2015 yılında senaryosunu Levent Kazak'in yazdığı, yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı Senden Bana Kalan adlı sinema filminde Ekin Koç ile başrolü paylaşırken Zeynep Kanakonde ve Wilma Elles gibi oyuncular da Neslihan Atagül’ün performansına eşlik etmiştir.

 

Ve günümüzde ise, Ekim 2015 ayında Star TV'de gösterilmeye başlayan, yönetmenliğini Hilal Saral'ın yaptığı başrollerinde Burak Özçivit ve Atagül'ün oynadığı Kara Sevda adlı dizide Zerrin Tekindor ve Kaan Urgancıoğlu ile birlikte performans sergilemektedir. Kara Sevda 2. Sezonunda sosyal medyada en çok konuşulan dizilerden biridir.

 

2016 yılında Pantene markasının reklam yüzü oldu. Aynı yılın eylül ayında yine aynı markanın bir reklam filminde daha yer aldı. Aksiyon sahnelerinin yer aldığı reklam filmi Madrid'te çekildi.

 

2017 yılında ise Kara Sevda rüzgarı ile birlikte birde Puma’nın reklam yüzü olmasını ekledi portföyüne Atagül. Sen’i keşfetmek için ne bir yolculuğa ne bir çabaya ihtiyacın var. Hissettiğin ol. Bu sensin.

 

Basamakları yavaş ve emin adımlarla çıkan Neslihan Atagül’ün ilk paragrafımızda belirttiğimiz oyunculuk planlarında bundan  sonrası için daha geniş kitlere adını duyuracağı yurtdışı hedefi olmasını ümit ediyoruz..

Whoops, looks like something went wrong.