Vatanım Sensin'in Hilal'i Miray Daner Kimdir?
10 Mayıs , 2017

Vatanım Sensin'in Hilal'i Miray Daner, oyunculuğu ve rol arkadaşı Leon ( Boran Kuzum ) ile olan uyumu ile dizinin dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. Dizide Yunan komutanlığında Türk kimliğine ihanet etmiş ve Yunan karargahına çalışan, ama aslında gerçek bir vatansever olarak casusluk yapan bir Türk babanın kızı olarak rol alan Hilal (Miray Daner), İzmir'in düşman elinden kurtulabilmesi için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Peki, Vatanım Sensin Miray kimdir? Güzel oyuncu kaç yaşındadır? Detaylar aşağıda..

Miray Daner, 1999 yılında İstanbul’da doğmuş, eğitimine lisede öğrenci olarak devam etmektedir. Küçük yaşlarda diziler de rol almaya başlayan Miray Daner, ilk olarak 2009 yılında Bez Bebek dizisinde rol almıştır. Daha sonra Papatyam dizisinde Gonca karakterini canlandırmıştır. İlk başrolünü ise Disney Channel Türkiye'de yayınlanan Zil Çalınca dizisinde yaşamıştır. 2015 yılında Medcezir dizisinde canlandırdığı Beren karakteri seyirciyle yakınlaştırmış oyuncuyu. 2011 yılında ise Çınar Ağacı dizisi ile sinema dünyası ile tanışmıştır. Güncelde ise hepinizin bildiği üzere Vatanım Sensin'de Hilal karakterini canlandırmaktadır.

Dizide, Cevdet ve Azize'nin küçük kızı olan Hilal; zeki, cevval, meraklı, şiir sevdalısı bir genç kızdır. Hilal için vatan, her şeyden kıymetlidir. İşgal dönemi İzmir’inde babasına layık olmak, onun gibi kahraman, kudretli ve adil olmak  hayattaki en büyük gayesi olmuştur.

Miray Daner'in Hürriyet'e verdiği ropörtajdan bazı bölümler;

İlk oyunculuk deneyiminiz değil ama yoğun bir set programınız var. Bununla nasıl başa çıkıyorsunuz?
- Daha önce de oyunculuk yaptım ama bunu gerçekten kendi işim gibi hissettim, o kadar benimsedim. Tabii ki yorucu ve güzel bir iş. Her güzel şeyin bir meşakkati var. İş güzel, oyuncular çok başarılı...

Ağzınız açık izlediğiniz isimler var mı?
- Tabii ki var. Celile Toyon, Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak... Herkesi bayıla bayıla izliyorum. Sahnelerde bazen dalıp gidiyorum. 

Anne-babanızı Halit Ergenç ile Bergüzar Korel oynuyor. Karşılıklı oynarken nasıl hissediyorsunuz?
- Çekim aralarında da keyifli vakit geçirdiğimiz için çok yakınız. Bu yüzden de sahneler çekilirken çok rahatım. Sahneye girince ben Hilal’im, Bergüzar Abla annem, Pınar Deniz ablam. 

Boran (Leon) ile çalışmak nasıl?
- Çok keyifli. Genelde sahne hazırlanırken prova yapıyoruz. Fikir alışverişlerimiz çok oluyor. Boran ile oynamak çok rahat. 

Nasıl oluyor o dönemde aşk? Hilal gibi bir kız, Leon gibi bir Yunan teğmeniyle...
- Hilal hep höt höt, her şeye karşı çıkabilir kendi doğruları için. Bir bakıma babası Cevdet’in yansıması. Ama işin içine duygular girince çok da karşı koyabileceğini düşünmüyorum. 

Gerçek aşkım dediğiniz bir şey var mı?
- İşim. Çok çok seviyorum ve ne kadar yorgun olursam olayım sete gelince çok iyi hissediyorum. Aşkım, işim... 

Whoops, looks like something went wrong.