Yardım / İletişim

SIK SORULAN SORULAR

NE KADAR ÜCRET ÖDEYECEĞİM

Sektörde yer alan bir profesyonelseniz eğer, SeninSahnen’de bir cast çağrısı yapmak veya farklı bir iş listelemek ücretsizdir.

Ücretsiz Üyelik

Yetenek olarak kayıt yaptırırsanız, varsayılan (ücretsiz) seçenek Basic Üyelikdir.  Yetenek profili oluşturabilir ve en fazla 12 fotoğraf, 6 video ve 3 ses parçası ekleyebilirsiniz.

Full Üyelik

Küçük bir aylık ücret karşılığında, Full Üye olabilirsiniz ve;

Yetenek Havuzunda görünebilir, Cast direktörleri tarafından görülebilir bir profil sahibi olursunuz. Profilinize sınırsız video ve fotoğraf, 15 adet ses kaydı ekleyebilirsiniz.

SeninSahnen'de Cast çağrılarına ve diğer işlere sınırsız başvuru yapabilirsiniz.

SeninSahnen Pro Üyeliği

SeninSahnen Pro, profesyonel aktörler, modeller ve dansçılar için en üst düzeyde üyeliktir. SeninSahnen Pro ücetli bir üyelik çeşidi değildir - kazanmanız gerekir.

Not: SeninSahnen hiç kimse için temsilcilik görevi yürütmez.  Ajans değildir ve projelerinizden/cast çağrılarınızdan komisyon almaz.

 

PROFİLİNİZİ DAHA İYİ GÖSTERMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?

SeninSahnen’deki yeteneklerinizi geliştirmenize ve kalabalığın önüne çıkmanıza yardımcı olmak istiyoruz! Profilinizin tüm bölümleri için aşağıdaki tavsiyelerimizi gözden geçirin.

Profil Fotoğrafı önerileri

Mükemmel yüz

Yüz fotoğrafınız kişiliğinizi yansıtmalı ve hatırlanabilir olmalıdır. Her şeyden önce, insanların profilinizde göreceği ilk şey budur ve kendinizi göstermek için ilk adımdır. İnsanlara sahip olduğunuz kıvılcımı ilk olarak profil fotoğrafınız ile vermelisiniz.!

Kadınlar için, abartıya kaçmayan bir makyaj ile olabildiğince doğal olmak en iyisi. Ve diğer herkes için, gerçek bir duyguyla hareket edin, fotoğraf çekimi sırasında karar verdiğiniz ifade neyse ona bağlı kalın. Mümkünse doğal ışıklandırma ya da fotoğrafçınızın arkasındaki bir ışık kaynağı fotoğrafınızı daha etkili hale getirir.

Profil fotoğrafınız siyah-beyaz veya renkli olabilir.

Unutmayın: Profil fotoğrafınız yeteneğinizi yansıtmalıdır. Oyuncuların profil fotoğraflarında duygu ve çok yönlülük gösterilmeli, model profil fotoğraflarında ise daha yaratıcı olunabilir.

Müzisyen Profil Fotoğrafları

Müzisyenler, profil fotoğrafı konusunda daha fazla seçeneğe sahiptir. Enstrümanınızla çekilen fotoğraf mükemmel bir seçenektir. Yada performans sırasında çekilmiş bir görsel. Gerçekten kişilik ve stilinizi bu fotoğraflarla gösterebilirsiniz..

Kötü Profil Fotoğrafları

Eğer, profil fotoğrafınız kötüyse ve belirtilen şekillerin dışındaysa SeninSahnen olarak bunu onaylamayacağız;

-Saçlarınızın yüzünüzü kapattığı bir fotoğraf

-Fotoğrafınızın üzerinde sonradan eklenmiş efektler

-Kendi kendine çekilmiş bir fotoğraf veya aynada çekilmiş bir fotoğraf

-Çözünürlüğü düşük bir fotoğraf

-Senin olmadığını anladığımız bir fotoğraf

-Snapchat/İnstagram vb. sosyal medya uygulama filtreleri kullanılmış bir fotoğraf

Hakkınızda yazınız için öneriler

Harika bir hakkınızda yazısı en önemli unsurlardan biridir. Kendiniz hakkında kısa bir paragraf yazarak tanıtımınızdan en iyi şekilde yararlanın. Profesyonel olun ve metninize kişiliğinizin unsurlarını ekleyin. Varsa kişisel web sitenize bir bağlantı eklemeyi unutmayın. Deneyimleriniz sektördeki ilgili deneyimlerinizi özetlemeli ve okunması kolay olmalıdır.

Profil metninizi doldururken hatırlamanız gereken şeyler:

-Yazım ve dilbilgisi hatalarını kontrol edin.

-Tüm ayrıntıların güncel olduğundan emin olun ve profilinize aşırı metin yüklememeye dikkat edin.

-Son 5 yıldaki en güncel bilgilerinizi ve yetenekleri sergileyin.

-Profilinizdeki tüm deneyimler birbiri ile uyumlu olsun

Cast uzmanları genellikle müşterilerine kısa bir yetenek listesi gönderirler. Profilinizin PDF formatını hazırlayarak buna hazırlıklı olursunuz. Profilinizin iyi sunulması önemlidir, böylece gösterinize başlamak için büyük bir şans yakalarsınız.  

Portfölyö fotoğraf önerisi

Kalabalığın önüne çıkmanızı sağlayacak fotoğraflar!

Harika bir profil fotoğrafı oluşturduktan sonra, profilinizin geri kalan kısmını, yeteneklerinizi, görünüm ve kişilik özelliklerini gösteren fotoğraflarla doldurabilirsiniz. Bunlar etkili, yüksek kaliteli fotoğraflar olmalıdır ve düzenli olarak güncellenmelidir.

Oyuncular

Bir oyuncunun portföyünde, deneyim ve çok yönlülüğü gösteren bir dizi fotoğraf bulunmalıdır. Bunlar daha önceki projelerde almış olduğu rolleri gösteren, sahne çekimleri sırasındaki, hatta kamera arkası görüntüleri bile olabilir.

Çeşitli oyun senaryolarından fotoğraflar ekleyin

Dikkat dağıtmaktan ve / veya çok fazla makyajdan kaçının.

Çıplaklık ve cazibe içeren fotoğraflardan kaçının.

Modeller

Harika bir portföy, bir modelin en büyük satış aracıdır. En iyi işlerinizi sergilemeli ve diğer adaylardan farklı olmalısınız.

Bir polaroid tipi yüz verme makinesini çok az makyajla veya makyajsız olarak ekleyin, ajanlar bunu isteyecektir.

En az bir profil atışını, bir 3/4 vücut atışını ve vücudunuzun şeklini gösteren bir kıyafete tam bir vücut çekimi yapın (düz bir gömlek ve sıska kot iyi çalışıyor).

İlgilendiğiniz modelleme stilinde sunduğunuz fotoğrafları - etkileyici bir model olmak istiyorsanız yalnızca çekici fotoğraflar ekleyin.

Profilinizi düzenli olarak güncelleyin.

Dikkat dağıtmaktan ve / veya çok fazla makyajdan kaçının.

İyi kaliteli fotoğraflar çekin.

Showreel önerisi

Takipçilerinizi etkileyen şovlar..

Bu sektörde showreel güçlü bir pazarlama aracıdır. Kendinizi, yeteneklerinizi ve kişiliğinizi göstermenin en etkili yoludur. İnsanlara oturup izlemeleri için iyi bir showreel içeriği sunun.

Showreel içeriğini seçerken hatırlamanız gerekenler:

-Gösteri süresini üç dakika kadar tutun.

-Sadece önemli rolleri ve sahnelerinizi gösterin.

-Çok yönlülüğünüzü gösterin.

-'Bir sonraki büyük yıldızı izliyorsunuz!' gibi iddialı cümleler kurmayın.

-Showreel’inizin  başında ve/veya sonunda adınızı ve iletişim bilgilerinizi ekleyin.

 

Başka sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin! E-Postalarınıza memnuniyetle dönüş sağlayacağız [email protected]

Whoops, looks like something went wrong.